Jak wybrać drzwi wewnętrzne zgodnie ze stylem projektowania?

Aby stworzyć spójny wygląd we wnętrzach domowych, wszystkie poszczególne elementy projektu muszą ze sobą współpracować, tworząc jeden styl. Wybór odpowiedniego stylu drzwi wewnętrznych jest tak samo ważny, jak wybór kolorów farb ściennych i mebli. W tym poście dzielimy się kilkoma kluczowymi uwagami, o których należy pamiętać przy zakupie drzwi wewnętrznych do domu.

 

Pracuj z paletą kolorów

Wybierając elementy akcentujące do swojego domu, ważne jest, aby czerpać wskazówki z reszty domu. Uważnie obserwuj wszystkie elementy w swoim domu i zwróć uwagę na zastosowane kolory. Pomoże Ci to wybrać idealne kolory i odcienie drzwi do wykorzystania w aranżacji wnętrza, aby uzupełnić lub kontrastować z resztą domu. W zależności od preferencji możesz wybrać kolory farb, powierzchnie laminowane lub różne odcienie i wzory forniru drewnianego. Laminaty i okleiny drewniane dostępne są w szerokiej gamie odcieni, od jasnego naturalnego Lakari i jesionu amerykańskiego lub białego po ciemne drewno wenge.

drzwi wewnętrzne DRE

Wybierz styl projektowania

W zależności od preferowanego stylu wystroju domu możesz wybierać spośród różnych stylów projektowania drzwi. Domy w stylu współczesnym lub nowoczesnym dobrze komponują się z eleganckimi, czystymi i prostymi projektami drzwi . Z drugiej strony tradycyjne projekty domów często zawierają drzwi z panelami. Niektóre kolorowe lub eklektyczne domy mają drzwi w różnych jednolitych i żywych kolorach. W przypadku większych powierzchni można również zdecydować się na drzwi dwuskrzydłowe zamiast drzwi jednoskrzydłowych. Inne wspólne obszary mogą skorzystać z drzwi z dużymi szklanymi panelami, aby zapewnić lepszą widoczność i naturalne światło.

Wybierz szczegóły wykończenia

Po wybraniu tekstury, koloru i gatunku drewna do drzwi, musisz wybrać odpowiednie akcesoria pasujące do ich stylu. Przede wszystkim wybierz ościeżnicę w kolorze i stylu pasującym do Twoich drzwi. Zastanów się, czy wolisz, aby drzwi otwierały się w lewo, czy w prawo i odpowiednio umieść zawiasy. Wybierz sprzęt, który pasuje do estetyki Twojego domu. Na przykład, jeśli masz nowoczesny dom, wystarczy prosty sprzęt z czystymi, wyraźnymi liniami w dowolnym metalicznym kolorze. Domy w stylu wiejskim często są wyposażone w matowy czarny sprzęt z bardziej zaokrąglonymi liniami. Z drugiej strony, tradycyjne domy mogą zawierać antyczne klamki w odcieniach mosiądzu lub miedzi.

Na koniec

W Hermes Warszawa można znaleźć szeroką gamę drzwi i opcji dostosowywania, które pasują do każdego stylu wystroju wnętrz. Nasze wysokiej jakości drzwi występują w wielu konfiguracjach i rozmiarach. Wykończenia obejmują farby, arkusze laminatu i forniry. Każde drzwi są fabrycznie wykończone z różnymi ramkami i stylowymi opcjami okuć. Aby przedyskutować Twoje potrzeby w zakresie aranżacji wnętrz i dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach drzwi wewnętrznych.